3 listopada 2021

Pytania z gabinetu JustFit | część I

Dostajemy od Was wiele wiadomości, w których pewne pytania się powtarzają. Chcemy, abyście wiedzieli, w jaki sposób pracujemy. Dlatego z myślą o Was przygotowaliśmy dwuczęściowy wpis "Pytania z gabinetu JustFit". W pierwszej części odpowiemy na pytania dotyczące tego, jak wygląda współpraca z dietetykiem JustFit i jak najlepiej jest przygotować się do wizyty. W drugiej części odpowiemy na pytania dotyczące diety, jadłospisów i tematów związanych z odżywianiem.


PYTANIA Z GABINETU JUSTFIT | CZĘŚĆ I

 

 1. Jak wygląda współpraca z dietetykiem JustFit?

Do każdej osoby podchodzimy indywidualnie i jadłospis układany jest zgodnie z potrzebami, jakie ma spełnić. Jeżeli zgłaszasz się do nas po pomoc, traktujemy to bardzo poważnie. Wiemy, że nasze zalecenia żywieniowe będą wpływać bezpośrednio na Twoje zdrowie. Zależy nam, abyś zmienił swoje nawyki żywieniowe na zdrowsze i dzięki temu poprawił swoje samopoczucie. Czujemy się w pełni odpowiedzialni za ten proces i dokładamy wszelkich starań, aby nasza współpraca przebiegała zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Szanujemy swój wspólny czas, który razem poświęcamy na pracę i efekty. W końcu mamy wspólny cel 🙂

 1. Ile kosztuje współpraca z dietetykiem JustFit?

Na pierwszej wizycie przeprowadzany jest wywiad zdrowotny, żywieniowy i wykonywana jest analiza składu ciała. Pierwsza wizyta to koszt 120 zł. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu, Twój dietetyk układa indywidualny jadłospis, dopasowany do Twoich potrzeb i oczekiwań, który wraz z zaleceniami żywieniowymi przedstawiany jest na następnej wizycie.

Wizyty odbywają się co tydzień, w celu ważenia i omawiania postępów, ewentualnych zmian w obecnym jadłospisie. Po dwóch tygodniach układany jest nowy jadłospis, który wykorzystywany jest przez kolejne dwa tygodnie. Koszt waha się w granicach 350 – 450 zł za cały miesiąc, czyli za 4 spotkania i dwa jadłospisy. Dokładny cennik poznasz tutaj


Chcesz się umówić na wizytę do dietetyka JustFit? Skontaktuj się z nami!

Odezwiemy się jak najszybciej i ustalimy dogodny dla Ciebie termin oraz formę spotkania. Pracujemy w godzinach porannych i popołudniowych, a spotkania mogą odbywać się stacjonarnie w siedzibie JustFit w Łodzi lub online. Wszystko zależy od Ciebie 🙂


 1. Jak wygląda pierwsza wizyta?

Na pierwszej przeprowadzany jest wywiad zdrowotny, żywieniowy i wykonywana jest analiza składu ciała. Do każdej osoby podchodzimy indywidualne, dlatego tak ważne jest dla nas poznanie Twoich dotychczasowych nawyków żywieniowych, stylu życia, trybu pracy, przebytych chorób, przyjmowanych leków czy ewentualnych dolegliwości zdrowotnych, z którymi się zmagasz. W zależności od Twojego stanu zdrowia, możemy poprosić Cię również o wykonanie podstawowych badań krwi i o przyniesienie wyników na drugą wizytę, które również brane są pod uwagę przy układaniu jadłospisu. Ważne są też dla nas Twoje upodobania smakowe, jakie produkty w diecie lubisz jeść, a za którymi nie przepadasz. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu, dietetyk JustFit układa indywidualny jadłospis, dopasowany do Ciebie, który wraz z zaleceniami żywieniowymi przedstawiany jest na drugiej wizycie.

 1. Czy muszę się specjalnie przygotować na pierwszą wizytę?

Kiedy będziesz przygotowywać się do pierwszej wizyty pamiętaj, aby na około dwie godzin przed ważeniem, nie pić zbyt dużej ilości wody czy kawy. Warto też, dzień przed wizytą, nie uprawiać aktywności fizycznej, ponieważ to może zaburzyć odczyt na analizatorze składu ciała.

Dodatkowo, trzy dni przed wizytą zacznij spisywać swój dotychczasowy sposób odżywiania się, jakie posiłki oraz przekąski zostały zjedzone, o której godzinie i w jakiej ilości. I najważniejsze. Przygotuj się do rozmowy. Kiedy spotkasz się ze swoim dietetykiem JustFit, poprosi Cię o opisanie swojego dnia, stylu życia, jakie produkty w diecie lubisz, a jakich nie lubisz. Dzięki temu będzie mógł lepiej Cię poznać, a co za tym idzie, skuteczniej pomóc.

 1. Jak wyglądają kolejne wizyty?

Na drugiej wizycie przedstawiane są zalecenia żywieniowe oraz dokładnie omawiany jest Twój jadłospis. Dietetyk JustFit opisze, w jaki sposób należy czytać dietę i wyjaśni dlaczego ułożona jest właśnie w taki sposób. Omówi też szczegółowo listę zakupów, podpowie w jakich sklepach najlepiej jest robić zakupy. Nie martw się! Wszystkie potrzebne składniki kupisz w jednym sklepie. To właśnie nas wyróżnia – przejrzystość i prostota potraw w jadłospisie. Nie będziesz spędzać pół dnia czy pół nocy na gotowaniu. Nauczymy Cię, jak w prosty i łatwy sposób możesz zadbać o swoje zdrowie.

 1. Jakie choroby uniemożliwiają podjęcie współpracy z dietetykiem?

W przypadku, kiedy dolegają Ci problemy zdrowotne, takie jak:

 • nadciśnienie,
 • podwyższony cholesterol,
 • insulinooporność,
 • cukrzyca II stopnia,
 • niedoczynność tarczycy,
 • choroba Hashimoto,
 • zespół jelita drażliwego, IBS, SIBO,
 • łuszczyca,
 • atopowe zapalenie skóry,
 • trądzik,
 • zaburzenia miesiączkowania.

To znak, że trzeba działać! Nie ma choroby, która uniemożliwia podjęcie współpracy z dietetykiem JustFit. Zmiana nawyków żywieniowych i zdrowe odżywianie naprawdę działają cuda! Przyjdź, przekonaj się! Prawidłowa dieta, dobre jakościowo produkty i zbilansowane posiłki to gwarancja zdrowia! Pozwól, że Ci w tym pomożemy!